vwk puutöö

Kes on Vello?

Vello käib juba mitu aastat Väike Werrone Kooli, et koos lastega puidust meisterdada.

Lapsed räägivad: Mulle meeldib puutöö sellepärast, et seal saab teha selliseid asju, mida võib-olla poes ei müüda ja neid asju on huvitav ise teha – see on lihtsalt nii põnev. Mulle meeldib puutöö ruumis ringi vaadata, seal on palju vingeid asju, teha saab ka. Vello on lahe ja muhe mees, aitab alati, kui on vaja, oskab puutööd, ilus, lahke südamega inimene. Ta on väga hea. Vello on parim puutöös!

Õpetajad räägivad: Peamine väärtus seisneb põlvkondade vahelises erinevuses ja selle erinevuse sees leiduvas ühisosas ja koostöös. Vello annab meile palju, aga kindlasti ka saab meilt palju. Ta tunneb ennast pensionärina kasulikuna ja lapsed õpivad vanemaid inimesi hindama, nende tarkust ja elukogemust. Vello on nagu meie kõigi ühine vanaisa 🙂

Lapsevanemad räägivad: Vello on vanaisa nagu Bullerbys – kõigile üks, eriti väärtuslik neile, kes oma vanaisasid polegi näinud, andes edasi elukogemust ja tarkusi, mis on ajatud. Ning ka see nn “õpetajatöö”, mida ta teeb – kui lapsed tahavad kodus ka puutööd teha, siis on see ülim tunnustus õpetajale. Ei saa sugugi alahinnata ka seda, et keegi õpetab õigeid töövõtteid ja tööriistade kasutamist.

väike werrone kool logo